0
(0)

آیا صدور حکم جلب بعد از توقیف اموال امکان پذیر است؟

در این مقاله  قصد داریم تا در مورد صدور حکم جلب بعد از توقیف اموال مطالبی را به شما مخاطبین توضیح دهیم.

انجام احکام حقوقی مراحلی دارد  همچنین در مرحله نخست برای محکوم علیه اجراییه صادر و به وی ابلاغ می گردد تا وی حکم را به اختیار خود اجرا نماید. و پس از آن به ترتیب مراحل دیگر اجرا می گردد که در ادامه این مقاله آن ها را به شما توضیح می دهیم.

حکم جلب بعد از توقیف اموال

انجام احکام حقوقی مراحلی دارد که باید به شیوه خاصی اجرا شود. بعد از آنکه شخصی در دعوای حقوقی محکوم علیه اعلام می گردد لازم می باشد که حکم صادره علیه وی اجرا گردد. اجرای حکم با واحد اجرای احکام حقوقی است. برای اجرای حکم اول دادگاه اولین صادر کننده حکم اقدام به صدور اجراییه می نماید و به محکوم علیه مهلت ۱۰ روزه برای اجرای حکم داده می شود. چنان چه  شخص محکوم علیه در مهلت ۱۰ روزه اقدام به اجرای حکم ننماید دادگاه اولین پرونده را برای تشکیل پرونده اجرایی به واحد اجرای احکام ارسال می نماید.

واحد اجرای احکام حقوقی در اقدام اول اقدام به توقیف اموال و حساب های محکوم علیه می نماید. در این وضعیت موجودی کلیه حساب های محکوم علیه به نفع محکوم له توقیف می گردد. این چنین  اموال منقول وی توقیف می گردد و اموال غیر منقول وی به میزان طلب توسط اداره ثبت و با ارائه نامه واحد اجرای احکام توقیف می گردد. همه این ها چیز ها زمانی است که محکوم علیه اموالی اعم از منقول و غیر منقول داشته باشد. چنان چه که از شخص محکوم علیه هیچ مالی یافت نشود تنها راه حل جلب وی می باشد. به خاطره همین جلب محکوم علیه بعد از توقیف اموال یعنی محکوم له از طریق واحد اجرا تمام تلاش خود را برای اجرای حکم نموده مگر به دلیل مال نداشتن محکوم علیه تنها چاره جلب وی است. به خاطره همین جلب محکوم علیه آخرین راهکار محکوم له برای دریافت طلب خود است. بعد از جلب, شخص محکوم علیه تا زمان پرداخت کامل بدهی و یا توافق مبنی بر تقسیط آن و یا پذیرش ورشکستگی وی در زندان باقی خواهد ماند.

 

rating 0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب مرتبط